Rekrutacja
01
List motywacyjny
02
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj
i wyślij go razem z listem na adres
.
03
TELEFONICZNE UMÓWIENIE SIĘ NA SPOTKANIE
04
ROZMOWA Z KOMISJĄ REKRUTACYJNĄ
Jeśli potrzebujesz więcej informacji jesteśmy dostępni pod numerem telefonu:
- 22 486 35 38
WYBÓR ROZSZERZEŃ
W Ósemce nie musisz na początku wybierać rozszerzeń. Pomożemy Ci podjąć tę decyzję, pracując z twoimi talentami oraz zaznajamiając cię z tym jak wygląda nauka poszczególnych przedmiotów na poziomie licealnym.
PO TRZECH MIESIĄCACH, mając już tę wiedzę, w sposób bardziej odpowiedzialny i świadomy podejmiesz tą ważną dla ciebie decyzję.
W Ósemce język angielski jako jedna z kluczowych umiejętności nowoczesnego świata, jest zawsze na poziomie rozszerzonym. Dodatkowe przedmioty wybierasz z pośród języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, matematyki, fizyki i informatyki.
Skontaktuj się z nami
Jeśli masz pytania lub chcesz posłuchać o Liceum - skontaktuj się z nami!
ILE TO KOSZTUJE?
Zarząd Fundacji Edukacja z Wartościami zmienił zasady dotyczące czesnego w Ósemce:
Czesne od września do czerwca wynosi 950,-, zaś czesne w lipcu i sierpniu oraz wpisowe zostały w roku szkolnym 2020/2021 zniesione. W szczególnych sytuacjach prosimy o kontakt.
EDUKACJA DOMOWA – CZYM JEST
Spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą przewidziane jest w Ustawie o systemie oświaty. Homeschooling polega na tym, że uczeń zapisuje się do szkoły, ma legitymację szkolną, uczy się w domu, a świadectwa szkolne otrzymuje na podstawie rocznych egzaminów klasyfikacyjnych przeprowadzanych w uzgodnionym terminie nie później niż w ostatnim dniu przed końcem roku szkolnego. Uczeń na początku roku szkolnego otrzymuje sylabus na dany rok (program nauki wszystkich przedmiotów, wymagania i kryteria egzaminacyjne oraz przykładowe zadania) na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Nauka w naszej szkole stanowi WSPARCIE DLA EDUKACJI DOMOWEJ, stosuje innowacyjne rozwiązania – w tym metody eduScrum oraz elastyczny plan lekcji, to sprawia, że uwzględnia potrzeby różnych uczniów w tym na przykład uczęszczających do szkoły muzycznej czy uprawiających sport.
W Ósemce w ciągu roku systematycznie organizowane są tzw. „punkty kontrolne”, aby uczniowie mogli ocenić swoje postępy i stopień przygotowania do egzaminu.
EDUKACJA DOMOWA – PROCEDURY
Aby rozpocząć naukę w trybie edukacji domowej,
należy dopełnić następujących formalności:
- Zgłosić się do komisji rekrutacyjnej naszego liceum.
- Przygotować dokumenty dostępne tutaj i dostarczyć je do liceum.
Uwaga: w związku z sytuacją edukacji w czasie pandemii stan prawny się zmienia, aktualne informacje posiadają poradnie psychologiczno – pedagogiczne.
Zgodnie z rozporządzeniem MEN z 29 kwietnia zmieniającym rozporządzenie z 20 marca b.r. w §13 pkt.16 w okresie czasowego ograniczenia działania jednostek systemu oświaty nie stosuje się przepisów art.37 ust.2 pkt.2 lit. a Ustawy Prawo oświatowe, co oznacza, że do uzyskania zgody do realizacji obowiązku szkolnego/nauki poza szkołą nie jest potrzebna opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Jeśli do uzyskania zgody do realizacji obowiązku szkolnego/nauki poza szkołą opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej okaże się potrzebna, należy:
- znaleźć odpowiednią poradnię (szkoła, do której uczęszcza uczeń, powinna znajdować się na terenie działania poradni)
- w poradni złożyć wniosek dostępny tutaj i ustalić termin badania, przejść badania psychologiczne i pedagogiczne i odebrać opinię a następnie dostarczyć opinię do liceum wraz z pozostałymi dokumentami.
Zobacz, dlaczego uczniowie
wybierają Ósemkę


Odpadają dodatkowe lekcje,
na które traci się
za dużo czasu.

Q&A
Najczęściej zadawane pytania
Chcemy poznać naszych uczniów i dać im jak najwięcej możliwości pracy w świecie rzeczywistym, dlatego ważnym elementem naszej pracy będą regularne zjazdy, czy to w formie warsztatów na terenie Warszawy, czy weekendowych wypadów za miasto. Chcemy, aby było ich 8 w ciągu roku. Dodatkowo będziemy organizować mniej lub bardziej formalne spotkania w formie wyjść do teatrów i galerii, wycieczek rowerowych, gier terenowych, etc. Nic też nie stoi na przeszkodzie, abyście spotykali się w zespołach projektowych w świecie rzeczywistym!